BORPOWER NANOFUEL NANO HYDRO BORAZINE FORONE

BORPOWER Nanofuel Forone’nın tamamını akaryakıt almadan önce yakıt deposuna dökün. En iyi sonucu ve maksimum tasarrufu elde etmek için her depoda bir düzenli kullanılması gerekmektedir. 50 lt’ye kadar 1 adet Nanofuel Forone yeterlidir.

Tüm araçların yakıt sistemi için tasarlanmış, tamamen doğal bir NanoHydroBorazine yakıtı ve oktan artırıcısıdır. Nano hydro borazine teknolojisi sayesinde, yakıt sisteminde performans arttırıcı ve temizleyici bir etkisi vardır. Parlama noktası ve ısı iletkenliği çok yüksek olan bu nano hydrobor molekülleri, özellikle havacılık ve roket sistemlerinde üstün performans sağlayan, yüksek kaliteli bir son nesil bor yakıtıdır.
Kullanıldığı yakıt sistemi içerisinde, milyarlarca adet minik pozitif elektron yüklü nano hydro bor molekülleri, akaryakıtın oktan değerlerini önemli oranda artırarak, yakıtın daha performanslı ve ekonomik yanmasını sağlar. Bununla birlikte yakıt sistemi içerisinde oluşabilecek her türlü korozyon etkisine sahip zararlı parçacıkları temizler, birikmesini engeller ve enjektör sisteminin ideal bir şekilde yağlanmasını sağlar. Ayrıca zararlı egsoz gazlarını azaltarak, ekolojik çevreyi korur. İçerdiği özel nanoteknolojik bor formülü ile daha iyi yanma, maksimum güç, düşük yakıt tüketimi ve bakım giderlerinden de tasarruf ettiğiniz için ekstra ekonomik fayda sağlar. Tamamen çevre dostu bir formül olup, içerisinde kimyasal veya petrol bazlı hiçbir yanıcı madde içermez.

BORPOWER NANOFUEL FORONE YAKIT KATIĞI

Son yıllarda yaşanan ekolojik sıkıntılar, küresel ısınma problemi, tükenen petrol rezervleri ve karbon içerikli yakıtların çevre kirliliği yaratması hususları göz önüne alınarak, alternatif yakıt sistemleri üzerinde çok ciddi AR-GE çalışmaları yapılmaktadır. Dünyanın önde gelen bilimsel araştırma laboratuvarlarında gerçekleştirilen bu çalışmalarda, hidrojen yakıt sistemlerinin temiz, verimli ve güvenilir olduğu görülmüştür.

Fakat depolama problemi, hidrojen yakıtlı araç üretiminin önünde en büyük engeli teşkil etmektedir. Hidrojen depolama problemi, bilim ve teknoloji çevrelerini alternatif madde arayışına itmiş, yapılan araştırmalar ve deneyler 1970’li yılların ikinci yarısından itibaren, bor madeninin alternatif yakıt olarak kullanılabileceği üzerinde görüş birliğine varılmıştır. Günümüze kadar süren sayısız AR-GE çalışmaları sonunda, bor madeninin yakıt olarak kullanılabilirliği, otoritelerce kabul edilmiştir.

AVANTAJLARI

NNT Nanoteknoloji A.Ş. tarafından geliştirilen, NANO HYDRO BORAZINE Nanofuel Forone bor yakıtı ile çalışan motorun, benzinli-dizel ve hidrojen esaslı motor sistemlerine kıyasla üstünlüklerini ve avantajlarını ifade etmek gerekirse; güvenli oluşu, taşıma ve saklama kolaylığı ve emisyonsuz oluşunu sıralayabiliriz.

> GÜVENLİDİR

Bor yakıtı, kolaylıkla yanmayan bir yapıdadır. Dolayısıyla infilak etme, kıvılcımla, ateşle tutuşma riski yoktur. Bir kaza anında patlama meydana gelmeyecektir. Bu yönüyle bor, çok önemli bir yakıttır ve nakliyesinde risk olmayışı bor yakıtı için bir üstünlük ve alternatifsizlik kazandırmaktadır.

> TAŞINMASI VE SAKLANMASI KOLAYDIR

1 gr. hidrojenin yakıt değerleri, 2,2 gr. bor madeni ile elde edilebilmektedir. Bor daha fazla bir oranda görünse de, hacim olarak 1 gr. hidrojenin kapladığı hacmin, bor yakıtı ancak onbirde biri (1/11) kadar hacim kaplar. Hidrojenin kalın bir tankta tutulabileceği düşünüldüğünde, kaplayacağı hacim araçlar için, hiç de ekonomik olmamakta ve kullanılabilirliği mantıklı görünmemektedir. Çünkü hidrojen; uçucudur ve dünyanın en hafif yanıcı elementidir. Bor yakıtı, hidrojenden 11 kat daha küçük bir hacim kaplamakla beraber, uçucu olmadığından, yıllarca kullanılabilecek ve eksilmeyecektir. İnert yapısıyla bor yakıtı, kara ve deniz kazalarında toprağa ve suya karışması halinde, hiçbir zaman kirlenmeye neden olmayacak, toprakta doğal bitkiler için besleyici olacak ve denizlerde kolay çözülecektir. Ayrıca bor madeni, deniz suyunda da bulunduğundan ilave bir risk oluşturmayacaktır.

> GAZ EMİSYONU OLUŞTURMAZ

Bor; inert bir malzeme olarak çevre dostudur, yanma sonrası gaz emisyonu oluşturmamaktadır. Otomobillerin haricinde, endüstride büyük çaplı yakıt olarak kullanılmasında, yanma sonrası “boria” olarak tanımlanan bir ürün açığa çıkar ki, bu ürün hidrokarbon tanklarda toplanır, preslenir, tekrar işlenerek yakıt olarak kullanılabilmektedir. Bor yakıtı olarak,NANO HYDRO BORAZINE NanoFuel Forone’nın hiçbir atığı yoktur.