CLINIVEX

CLINIVEX Bor hijyen sıvısı yüzeydeki mikrop ve bakterilerin  hijyeninde yardımcı olan, durulama gerektirmeyen Amerikan sağlık otoritesi FDA onaylı bir cilt hijyen sıvısıdır.

Formülünde yüksek derece Izopropanol Alkol %70,Bor molekülleri ve gliserin çeşitlerinin kullanıldığı eşsiz bir üründür. Mükemmel temizleme sağlayan formülü sayesinde yüksek hijyen gereken durumlarda, el hijyeninde güvenle kullanılabilir. Alkali sabun içermeyen, özel formülü ile cildi tahriş etmeden, kurutmadan temizleme yapar. Cildi derinlemesine temizlerken doğal örtüsüne zarar vermez.

Günlük el temizliğinde kullanılır. Cildin doğal koruyucu tabakasına zarar vermeden, yumuşak, gözeneklere kadar inen koruyucu temizlik sağlar.
Cilt üzerinde bakteri oluşumunu engeller.

Dış etkenlerle ellerde biriken her türlü zararlı mikrop ve bakterileri agresif ovma olmadan İzopropanol ve dezenfektan özellikli Bor molekülleri sayesinde temizler.

Bor doğal bir mineraldir; temizleme ve nemlendirme,kozmetik sektörü ve dezenfeksiyon gibi birçok  alanda bileşen olarak kullanılır. Mikrop öldürücü ve su yumuşatıcı özelliği sayesinde hijyenik sabun ve deterjanlarda Boraks dekahidrat kullanılır.Ayrıca Bor kozmetik ürünlere yumuşaklık, yapışkanlık ve dayanıklılık gibi ekstra özellikler kazandırdığından kozmetik ürün (fondöten, kapatıcı, ruj, oje, vb.) içeriğinde kullanılmaktadır.

Isopropanol Alkol, antiseptik olarak cilt temizlemede ve sıvılarında yaygın olarak kullanılır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO)   ve FDA (Amerika) tarafından etkisi yüksek cerrahi temizleme ve klinik el dezenfektanı olarak kabul edilmektedir