HABERLER

> Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Nihat Ergün, NNT Nanoteknoloji AR-GE Merkezi'nin açılış törenini gerçekleştirmiştir.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'ndeki NNT Nanoteknoloji A.Ş ARGE Merkezi'nin açılışına katıldı.
Ergün, Nanoteknoloji A.Ş AR-GE Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi…
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün:
"Bor madenini, biz taş toprak gibi sattık. Başkası da o taşın toprağın içindeki cevheri, keşfedilmemiş alanları keşfederek onları sattı. Şimdi bizde kendi rezervimiz içindeki keşfedilmemiş alanları keşfediyoruz". Açılışta bir polis memuru, ultra güçlendirilmiş alüminyum zırha ateş ederek, zırhın kurşun geçirmezliğini test etti.


Detay için tıklayın >

>YENİ BİR NANOTEKNOLOJİ LABORATUVARI
NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri Seramik Malz. A.Ş.'nin nanoteknoloji alanındaki 19 yıllık tecrübe ve birikimlerinden yararlanabilmek için Karatay Üniversitesi bilim adamları ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Okatan ile birlikte bir ön çalışma yapıldı. Bu ön çalışma sonucunda uzmanların da önerisiyle, NNT Nanoteknoloji A.Ş.'nin, Karatay Üniversitesi'nde, Türk ekonomisine ve teknolojik gelişimine katkıda bulunacak bir nanoteknoloji laboratuvarı kurması kararı alındı.

>SAĞLIK ÜRÜNLERİMİZ ÜRETİM AŞAMASINDA
Nanoteknolojik bitkisel ilaçlar, sağlık ve kozmetik dünyasında yeni bir çığır açacak! NNT İcra Kurulu Başkanı Cafer Akın yeni çıkacak olan sağlık ürünlerinden söz etti ve nanoteknolojiyle işlenen bor içerikli doğal ürünler ve bitkisel karışımların yani nanoteknolojik bitkisel ürünlerin sağlık ve kozmetik dünyasında yeni bir çığır açacağını kaydetti.

> ORTA DOĞU'NUN EN BÜYÜK AR-GE MERKEZİ Bor ve türevleri ile nanoteknolojik yakıt katkı maddeleri ve yağlayıcıları üreten NNT Nanoteknoloji Bor A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Cafer Akın, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kırklareli Organize Sanayi Bölgesi'nde 30 bin metrekare alanda kurdukları fabrikayı "Avrupa'nın en büyük nanoteknoloji AR-GE merkezi" olarak niteledi.

> NNT Nanoteknoloji A.Ş. dünyaca ünlü sigorta şirketi AIG-CHARTIS ile tüm dünyayı kapsayan, 2.000.000 Euro bedelinde "Ürün Sorumluluk Sigortası" anlaşması imzalamıştır.

Detay için tıklayın>

> Romanya distribütörümüz NANOTECHNOLOGY PRODUCTS SRL şirketinin geçtiğimiz ay Bükreş'te katıldığı otomotiv fuarında, BORPOWER ürünlerine büyük ilgi gösterildi.

Detay için tıklayın>

> F1 şampiyonu Mika HAKKINEN Finlandiya'nın ünlü Arctic Lapland Rallisi'ne Türk nanoteknolojisi olan BORPOWER markası ile yarışarak giriyor.

Detay için tıklayın>

> Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Barack Hussein OBAMA'nın kardeşi George Hussein OBAMA, BORPOWER Kenya distribütörlüğünü almak için şirketimize 1 haftalık ziyarette bulundu.

Detay için tıklayın>

> Eskişehir Seyitgazi ilçesinde Türkiye'de ilk olarak açılan ve NNT Nanoteknoloji A.Ş.'nin sponsorluğunu yaptığı BOR MÜZESİ açılışına katılan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Sn Hilmi GÜLER ve Maliye Bakanı Sn Kemal UNAKITAN,müzeye ve BOR teknolojilerine yaptığı katkılardan dolayı İcra Kurulu Başkanımız Cafer AKIN'a plaket vermişlerdir.

Detay için tıklayın>

> İngiltere'de gerçekleştirilen"BORPOWER" tanıtım resepsiyonu Londra Hilton Metropol Hotel'de düzenlenmiştir.

Detay için tıklayın>

> İngiltere BBC TV'de yayınlanan ve dünyaca ünlü FIFTH GEAR programının yapımcısı ve sunucusu, aynı zamanda eski F1 pilotu ve dünya rekortmeni TIFF NEEDELL; İngiltere'de gerçekleştirilen BORPOWER tanıtım organizasyonunu bizzat sunarak BORPOWER 'ın sağladığı olağanüstü özellikleri anlattı. Londra Hilton Metropole Hotel'de gerçekleştirilen geceye eski F1pilotları, büyükelçiler, konsoslosluk çalışanları, İngiliz medyası ve sanayicileri katıldı.

Detay için tıklayın>

> NNT Nanoteknoloji A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Cafer Akın "SIRADIŞI" programına canlı yayın konuğu olarak katılmış, şirket projeleri ve bor hakkında geniş beyanatlarda bulunulmuştur.

Detay için tıklayın>

> NNT Nanoteknoloji A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cumhur Anıl AKIN, TRT 1'de yayınlanan sabah haberlerine konuk olmuştur.

Detay için tıklayın>

> NNT Nanoteknoloji A.Ş. Polonya'da gerçekleştirilen Avrupa Sumo Güreşleri Şampiyonası'na katılan Türk Milli Takımına sponsor olmuştur.

Detay için tıklayın>

> Almanya Kleine Lojistik firması bünyesinde bulunan 1 adet Volvo ve 2 adet Mercedes kamyonlarda yapılan...

Detay için tıklayın>

> İngiltere Kraliyet Motor Araştırmaları Enstitüsü" MIRA" nın test parkurlarında 18 tonluk bir kamyon uzun süreli "BORPOWER" kullanılarak testlere tabi tutulmuştur.

Detay için tıklayın>

> BORPOWER'ın sağladığı faydalar ve teknolojik önemi Avrupa basınında geniş yer bulmuştur.

Detay için tıklayın>

> 2009 Şubat ayında Finlandiya'da gerçekleştirilecek Finlandiya Rallisi'ne "BORPOWER TAKIMI" iki araçla katılacaktır. Detay için tıklayın>

> NNT Nanoteknoloji A.Ş.'nin hazırlayıp sunduğu "Otomobil Vadisi" adlı yeni program her Cumartesi günü saat 11:00'de Ülke TV'de yayınlanmaya başlamıştır. Detay için tıklayın>

> NNT İcra Kurulu Başkanı Cafer AKIN kısa bir süre içerisinde sektörde çığır açacak çok düşük enerji tüketen ve "BOR" ile çalışan Nanoteknolojik ısıtıcıları üretmeye başlayacaklarını duyurdu.

Detay için tıklayın>

> BORPOWER, OFF ROAD yarışlarında… Türk BOR'unun gücü olan NNT Nanoteknoloji A.Ş., BOR POWER OFF ROAD yarışlarına sponsor oldu!

Detay için tıklayın>

> Gemicilik sektörüne sunulan BORPOWER MARINE ürünlerimiz, kullanıldığı motorlardaki yağ tüketim oranlarını önemli ölçüde azaltıyor…

Detay için tıklayın>

> NNT Nanoteknoloji A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Cafer AKIN, "Trakya Üniversitesi"nde "BOR MADENİ ve YENİ NESİL KAPALI DEVRE MOTOR SİSTEMLERİ"...

Detay için tıklayın>

> BORPOWER ürünleri Show TV'de yayınlanan "Kurtlar Vadisi", "Varmısın Yok musun", "Pars Narko Terör", "Eşref Saati"...

Detay için tıklayın>

> İstanbul CNR EXPO fuarına katılan şirketimiz dünyanın birçok ülkesinden gelen ziyaretçilere ve firma yetkililerine Nanoteknoloji alanında yenilikçi ürünlerini tanıttı.

Detay için tıklayın>

> Dünya'nın ilk Nanoyağlayıcısı olma özelliğindeki BORPOWER ürünlerinin, Almanya Federal Malzeme Araştırma Merkezi'nde yapılan kapsamlı analizleri sonucunda…

Detay için tıklayın>

> BORPOWER ürünleri Almanya Hannover TÜV laboratuarlarında uzun süren bir test, sertifikasyon araştırmasına tabi tutuldu. Yapılan çalışmalarda 2007 model sıfır km Mercedes S320 CDI araç kullanıldı.

Detay için tıklayın>

> Şirketimiz Cumhuriyet tarihinde bir ilki gerçekleştirerek Nanoteknoloji ile işlediği…

Detay için tıklayın>

> İstanbul Teknik Üniversitesi'nde gerçekleştirilen sanayi ve çevre koruma konulu sempozyumda, NNT Nanoteknoloji Bor Ürünleri A.Ş...

Detay için tıklayın>

> NNT Nanoteknoloji A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Cafer AKIN, Haber 7 kanalı 'Sıradışı' programına canlı...

Detay için tıklayın>

> Devlete ait "KIRKA BOR İŞLETMELERİ" bünyesinde kurulacak olan…

Detay için tıklayın>

> TRT 'de yayınlanan "HAYAT AKARKEN" adlı belgesel program bir bölümünü Nanoteknoloji A.Ş.'ye…

Detay için tıklayın>