NANOFARM - BORPOWER NANO BOR Bitki Besin Desteği

BORPOWER Bitki Besin Desteği , NNT Nanoteknoloji A.Ş. tarafından gelecek nesil teknolojiyi kullanarak geliştirilen, her türlü bitkide büyümeyi artıran ,Nano Bor elementi içeren bitki destek ürünüdür. Mükemmel bir çiçek arttırıcıdır. Bitkilerde hızlı büyüme, yüksek verim ve üst kalite ürünler almanıza yardımcı olur BORPOWER Bitki Besin Desteği, ​​ideal  BOR seviyelerine sahiptir, ve enerjiyi tomurcuk üretimine odaklar.Bitkilerde hızlı büyüme, yüksek verim ve üst kalite ürünler almanıza yardımcı olur. Bitkinin yeşil kısımların ve yaprakların büyümesini sağlar. Büyüme dönemindeki ihtiyacı olan bütün besinleri içerir. Kökler başarılı büyüme için hayati öneme sahiptir.

 

Genel Kullanım / Ürünün Amacı

BORPOWER Bitki Besin Desteği, güçlü köklerin gelişimini desteklemek için özel olarak formüle edilmiş bir üründür. Yaşam döngüsü boyunca sürekli kök oluşumunu teşvik eder. BORPOWER Bitki Besin Desteği ayrıca çiçeklerin gelişmesine yardımcı olur ve bir bitkinin kuraklığa karşı direnme ve yüksek sıcaklıklarla ilgili stresle başa çıkma yeteneğini artırır.

 

BORPOWER Bitki Besin Desteği içeriğindeki Nano Bor, suyun katalize edilmesine ve katalize edilmiş sudaki elementlerin bitkinin belirli bölgelerine ulaştırılmasında önemli rol oynar.Hücre bölünmesinin artmasına yardımcı olarak bitkinin normal büyüme sürecini hızlandırır. Bu ürün optimum gelişim için kesinlikle gereklidir ve çiçeklenmenin tüm dönemlerinde kullanılması gerekir. Böylelikle hızlı bir gelişim ,daha fazla çiçeklenme ve sonuç olarak daha fazla hasat elde edilmesini sağlar. BORPOWER  içeriğindeki Nano BOR, öncelikle sağlıklı bitki büyümesini teşvik etmek ve bitki verimini artırmak için mineral ve organik fosfatları harekete geçirmeye yardımcı olur. Bu etken maddeler, süper toprak ve geri dönüştürülmüş topraklar gibi topraklarda bulunan yavaş salınımlı gübrelerin mineralize edilmesinde çok etkilidir

 

AYÇİÇEĞİ

Nano bor ve boraks uygulaması yapılan iki ayrı ayçiçeği alanında elde edilen sonuçlar % 0.2 oranında Nano Bor uygulaması yapılan alandaki ayçiçeği hasat endeksinin daha yüksek olduğunu ortaya koymuştur. Büyüme ve büyümeye etkisi, verim ve özellikleri yani. bitki boyu, yaprak sayısı, yaprak alanı, yaprak alanı indeksi ve kuru madde üretimi izlenmiş ve  floret açılış aşamasında Tohum astarlama ve spreyleme  olarak % 0,2 Nano bor uygulaması daha yüksek tohum verimi sağlamıştır. (2788 kg ha-1), yağ içeriği (% 36.74)

Nano bor uygulamasının büyümeyi önemli ölçüde etkilediği ve .Ayçiçeğinin özelliklerinin daha yüksek bitki boyu,yaprak sayısı, yaprak alanı ve yaprak alanı indeksi olarak iyileştiği belirlenmiştir.