BORPOWER INFINITE ile KAPALI DEVRE MOTORLAR GÜVENDE

Dünya petrol rezervlerinin ekonomik ömrü 25 – 30 yıl kadar olduğunu bilen otomotiv devleri, 5 – 10 sene sonra astronomik rakamlara çıkacağı beklenen yakıt ve motor yağlarına alternatif çözümler aramakta, kapağı açılmayan, rektefiye olmayan ve yağı değişmeyen motorların üretimi için yüz milyonlarca doları AR-GE lerde harcamaktadır.

Rektifiye görmeyen, sınırsız kapalı devre motorları geliştirmelerine rağmen, henüz 15-20 yıl yağlama özelliği bozulmayan sınırsız yağlayıcıyı bulabilmiş değiller ve bu mevcut kimyasallardan üretebilmesi de bilimsel olarak mümkün değildir.

NNT A.Ş. AR-GE ekibi, Nano Teknolojide çığır açan BOR POWER nano yağlayıcıların motorlar ve merkezi yağlamaya tabi iş makinelerinde yapmış olduğu olağan üstü kazanımlardan yola çıkarak, sınırsız yağlama özelliğinin Nano Bor Elmas kristalleri ile mümkün olabileceği tezini araştırmaya başlamıştır. 2004 yılından itibaren yapılan 3 yıllık AR-GE çalışmaları kapalı devre motorlarda sınırsız yağlama özelliğine sahip BORPOWER – Infinite ürünü geliştirilerek yayımladığımız makaleler ve TV canlı yayınlarında dünya kamuoyuna deklare edilmiştir.

Teknolojik işleyişi hakkında şunları söyleyebiliriz; MCDP Nano Bor Elmas kristalleri farklı karakteristik bir yapıya sahiptirler, yani Mono (Tek Kristal) kristal oluşları ve 8-10 atom çapında bir büyüklüğe sahip olmaları;
a – havada uçabilen özelliği
b – kütlesel olarak akıcı olmaları
c – kimyasal reaksiyona girmemeleri
d – birbirleriyle bağ kurmaları gibi spesifik özellikler NANO TRİBOLOJİ ilminde bir ilk gerçekleştirilmesinin önünü açmıştır. BOR POWER – Infinite içerdiği 8-10 atom büyüklüğündeki Nano Bor Elmas ve MCDP bilyalarının, motor içerisinde homojen olarak vakum ve püskürtme sistemiyle motor iç yüzey ve parçalarının tamamını kaplayarak katrilyonlarca adet serbest konumdaki bilyacıkların yüzeyler arasındaki sınırsız koruma ve yağlama prensibiyle çalışması öngörülmektedir.

Bor Power-Infinite ürününün dünyada genel kullanıma girmesiyle; küresel kirlenme ve ısınma azalacağı gibi, petrole olan gereksinim azalacağından fertlerin bütçesiyle dünya ekonomisine büyük katkılar sağlayacaktır.