NANO METABORON

ULTRA GÜÇLENDİRİLMİŞ ALÜMİNYUM ZIRH

Son yıllarda, sanayisi gelişmiş ülkelerde çelik üretiminin düştüğü ve buna bağlı olarak konstrüksiyon maddelerinde çeliğin payında da düşüş ve ihtiyaç artışı olmuştur. Fakat bu ihtiyaçlar ve çelik üretiminin azalması, alüminyuma olan ilgi ve tüketimi artırmıştır. Metal bilimcilerin geniş araştırma ve çalışmaları sonucu alüminyum alaşımlar, havacılık, roket yapımı, otomobil sektörü vb. sahalarda büyük yer teşkil etmektedir. Çelikten üç kere daha az yoğunlukta ve daha fazla sertlik kazandırılmış alüminyum alaşımlar, kullanıldıkları alana göre, makinelerin boyut ve ağırlıklarının azalması, enerjiden ekonomi ve birçok değişik konuda çelikten daha çok mukavemet sağlamaktadır.

METABORON 5 mm’lik levhalardan; makam araçları, korumaya tabi özel ve tüzel kişiler, askeri personel, savunma sanayi ve çoğaltabileceğimiz örneklerle zırhlı araç kullanabilecek birimlere özel sipariş gerekmeden, ülkemizde üretilen zırhlı araç sektöründe seri üretim imkanı vererek, hafif ve ağır otomatik silahlara karşı tam koruma sağlamaktadır.

Özel amaçlı zırhlı taşıyıcılar ve savunma sanayi için üretilecek, özel ölçü ve kalınlıklardaki METABORON levhalarla hem daha güvenilir, hem de çelik zırhlı araçlardan üç misli daha hafif ve hareket kabiliyeti yüksek araçlar üretilebilecektir.

Askeri hafif zırhlı araçlarda kullanılarak,araçların 1/3 oranında hafiflemesiyle hareket kabiliyetleri artırıldığı gibi, ağır zırhlı özellik ve konumuna kavuşturulacaktır.

Çelik miğferlerin 1/3 daha hafif ve Debalans kurşunlarla, şarapnel parçalarına daha mukavim olması nedeniyle hem ordumuzda, hem de ikili askeri anlaşmamız olan ülke ordularına da satılabilecek alternatifsiz bir ürün projesidir. Kevlar kaplanarak mukavemet daha da arttırılabilir.