DENİZCİLİK ÜRÜNLERİMİZ

Sürat botlarında, balıkçı teknelerinde ve yüksek tonajlı gemilerde motorlar, masrafları artıran ve bakım masrafları açısından parça ve malzeme güçlükleri yaratan etkenlerdir. Denizdeki her teknenin kalbi sayılabilecek bu motorların çalışma ömrünü ve performansını arttıracak bir çözüm için gereken teknoloji henüz bulunamadı.

Denizcilikte halen kullanılmakta olan geleneksel teknolojileri düşününce, denizcilerin hâlen bu tip sorunlarla savaştığını anlıyoruz. Mevsimsel işlere bağımlı oldukları düşünülünce de denizcilerin gelirini azaltan faktörlerin başında motor yağı ve yakıt masrafları geldiğini görüyoruz. Mevsimsel işleri sırasında zamanla yarışan denizciler, teslimat anlaşmalarının zamanla ilgili kısımlarını yerine getirebilmek için hep full hızda ve full manevrada çalışırlar. Tabii ki bu tür çalışmalar, istenmeyen makine arızaları artı yakıt ve yağ tüketimi masrafları getirir.

NNT Nanoteknoloji A.Ş. nin devrimsel nitelikte buluşu olan MCDP kristalleri, sistemindeki tüm hareketli makine parçaları ve dişlilere çakılarak 1 nm boyutunda kaygan bir yüzey oluşturur. BORPOWER Marine Ultra ve NANOLUBE Ultra, denizcilikte kullanılmak üzere geliştirilmiş nano yağlayıcılardır.

BORPOWER Marine Ultra düşük kaliteli yakıtla çalıştırılan motorlarda kullanılan yağların ve kirlenen kartel yağlar.