ELEKTRONİK ÜRÜNLERİMİZ

Doğada bulunan 109 elementten bazılarının atomlarının son yörüngelerinde (valans yörünge) bulunan eksi (-) yüklü elektronların hareketlerinden (davranışlarından) yararlanarak çeşitli donanımları yapma bilimine elektronik denir.

Başka bir tanım ise şu şekildedir: Elektronik, serbest elektron hareketinin denetimini konu edinen bilim dalıdır. 20. yüzyıl elektronik teknolojisinin atılıma geçtiği çağ olmuştur. 21. yüzyıl ise yaşantımızın her diliminin elektronik düzeneklerle donandığı bir asır olacaktır. Elektronik bilim dalı hemen hemen bütün bilim dallarıyla iç içe geçmiş durumdadır.

Günümüzde elektronik, çok çeşitli dallara (endüstriyel elektronik, görüntü sistemleri, tıp elektroniği, dijital elektronik, iletişim, güvenlik, vb.) ayrılabilecek duruma gelmiştir.

Ülkemizde bilim ve teknolojiye yapılacak yatırımın, insanlığın geleceğine hizmet edeceği anlayışını savunarak, 19 yıllık yoğun çalışmalar sonucunda 23 adet başarılı ve alternatifsiz nanoteknoloji projesine imza atan NNT Nanoteknoloji A.Ş. elektronik alanında da benzersiz projeler üretmektedir.