ŞİRKET TARİHÇE

 

 

NNT Nanoteknoloji A.Ş., teknoloji alanında Cumhuriyet tarihinde ilk'leri gerçekleştirmiş, yabancı ortağı olmayan, Nanoteknoloji ve Bor madeni üzerine üretim yapan bir teknoloji şirketidir.

İcra Kurulu Başkanı Cafer Akın tarafından, 1998  yılında  fizik, kimya, ekoenerji ve malzeme bilimi uzmanlarınca kurulan NNT Nanoteknoloji A.Ş.; ülkemizde bilim ve teknolojiye yapılacak yatırımın, insanlığın geleceğine hizmet edeceği anlayışını savunarak, yoğun çalışmalar sonucunda 23 adet başarılı ve alternatifsiz Nanoteknoloji projesine imza atmıştır.

 

Know-How'u şirketimize ait olan detonasyon (şoklama) metodu ile, Bor elementinden, dünyada ilk defa Angstrom ve Nano ölçeklerde MCDP nano bor kristalleri üretmeyi başaran NNT AŞ AR-GE departmanının  fizik kanunlarını zorlayan teknolojik bulguları, Nanoteknoloji çevrelerinde büyük yankı uyandırarak makalelere konu olmaya başlamıştır.

 

NNT Nanoteknoloji A.Ş. tarafından kurulmuş olan Entegre Nanoteknoloji Merkezi'nde, "yılda 25 milyon karat MCDP Nano Bor kristali üretimi yapılarak", geliştirmiş olduğumuz, sıra dışı özelliklere sahip Nanoteknolojik projelerimizin ana hammaddesi üretilmektedir. Bu aşamadan sonra NNT Nanoteknoloji A.Ş., AR-GE'si hazır yatırım projeleri olan Savunma Sanayi, Havacılık, Tıp ilaçları, Kapalı devre motorlarda sınırsız yağlayıcılar, Bilişim teknolojileri ve soğutma elemanları fabrikalarının temellerini atarak, teknolojide dünya markası olmanın gururunu halkımızla paylaşmakta; tüm dünya insanının yaşamını ve sağlığını iyileştirecek teknoloji yatırımlarına devam etmektedir.

NNT Nanoteknoloji A.Ş. Nanoteknolojideki başarılı vizyonunu ve alternatifsiz ürünlerini, dünyanın gelişmiş ülkelerine kabul ettirerek, ihracat yapmakta ve ulusumuza büyük bir onur yaşatmaktadır.