NNT KARDİYOLOJİ ve DERMATOLOJİ'NİN FELSEFESİ VE HEDEF PROGRAMI

20. yüzyılda ilaç sektörü çoğalan dünya nüfusu ve beraberinde küreselleşmenin oluşturduğu kapitalist zihniyet, insan sağlığı üzerinden sağlayacağı rantın çirkin planlarını yaparak uygulamaya koydu.

1900'lü yılların ilk çeyreğinde uygulamaya konulan bu acımasız senaryoya göre, önce insanların doğal beslenme alışkanlıklarını yok edecek sentetik gıdalar, genetiğiyle oynanmış sebze ve meyveler (GDO) ürettiler. Arkasından hibrit (soyu kesilmiş) tohum üretim teknolojileriyle ürettikleri tohumları tüm dünyaya satıp yaygınlaştırdılar. İnsan genetiğini bozan bu beslenme argümanları beraberinde birçok hastalığın tetikleyicisi oldular. 1950'li yıllardan bugüne dünya nüfusunun %50'sinden fazlasının genetik yapılarının bozulmasıyla oluşan ve pahalı tedavi gerektiren, aynı zamanda sürekliliği olan ve çağımızın hastalıkları olarak nitelendirilen kanser, Aids, kardiyolojik hastalıklar, şeker (diyabet), yüksek tansiyon, kolesterol, mide ve bağırsak hastalıkları, prostat, dermatolojik hastalıklar, beyin tümörleri, kan rahatsızlıkları, romatizma hastalıkları ve sayılamayacak kadar çok ve tanımlanmakta güçlük çekilen daha nice rahatsızlıklar, insanlığın hayatını kararttığı gibi, geleceğe dair ümitlerini de yok etme noktasına getirmiştir.

İnsan hayatı üzerinden rant devşiren bu acımasız zihniyet ve onun temsilcileri dünyanın gayri safı milli hasılasının %10'una sahiptirler 4,5 trilyon Dolar.

İnsanların hayatını karartan bu zihniyete dur diyebilmek için son 10 yıldır başlatılan "Alternatif Tıp" çalışmaları, bugün için yetersiz olsa da gelecek için ümit vericidir, diyebiliriz. NNT Nanoteknoloji A.Ş. AR-GE ekibinin 1995'ten beri sürdürmüş olduğu nanoteknolojik Alternatif Tıp çalışmaları, insanlık adına heyecan verici sonuçlar doğurmuş, geniş bir ürün yelpazesi ile önümüzdeki aylarda kamuoyunun hizmetine sunulacak hale gelmiştir.

20 yıldır ülkemize, halkımıza ve insanlığa faydalı nanoteknoloji projeleri üreten firmamız, sağlık sektöründe de ilkelerinden ödün vermeden, cesaretle insanlığın sağlığı ve geleceği üzerine oynanan çirkin oyunu bozmak için var gücüyle çalışmalarını sürdürmekte kararlıdır. Biliyoruz ki diğer projelerimizde olduğu gibi, nanoteknolojik sağlık ürünleri üretimimizde de bizi durdurmak ve yok etmek için çirkin senaryolar devreye sokulacaktır. Ancak iyi bilinmelidir ki insanlık adına doğru iş yapanlar güçlerini Allah'tan ve desteğini hiçbir şekilde esirgemeyen halkımızdan almaktadır. Bu güvenle yoluna devam eden NNT Nanoteknoloji A.Ş. çalışanları bu zoru da başaracak, insanlarımızın geleceğe dair kırılan ümitlerine az da olsa bir ümit ve ışık olacaktır.

İmmuno (bağışıklık sistemi), onkoloji, kardiyoloji, dermatoloji, diyabet, prostat ve daha birçok hastalığa çare olabilecek ürünlerin yanı sıra kozmetik ürünlerden oluşan geniş ürün yelpazesi; modern üretim tesisleri, yatırımları bitmiş Gen Teknolojileri laboratuarlarıyla da güçlendirilerek üretim aşamasına gelmiştir.

"Bir insanın kurtuluşuna vesile olan, tüm insanları kurtarmış hükmündedir" felsefesi ile insan merkezli çalışmalarını sürdüren ekibim adına saygılarımı sunarken, sağlıklı ve güzelliklerle dolu günlerde buluşmayı dilerim.

Cafer AKIN
NNT Nanoteknoloji A.Ş.
İcra Kurulu Başkanı